Mano naujas vonios kambarys

Mano naujas vonios kambarys

Atsakymus į toliau pateikiamus klausimus galite naudoti kaip orientyrus, padėsiančius jums susikurti tokį savo vonios kambarį, kuris patenkintų visus jūsų poreikius ir lūkesčius.

    Kiek žmonių naudosis vonios kambariu?
    Ar namuose yra vaikų?
    Ar vonios kambariu naudosis senyvo amžiaus arba fiziškai neįgalūs asmenys?
    Kas tvarkys ir valys vonios kambarį?
    Ar vonios kambarys yra pakankamai didelis, ar jame vis dėlto mažoka vietos?


Nepamirškite: net ir mažiausią vonios kambarį galima lengvai paversti ramybės ir poilsio oaze, jeigu jame yra bendrovės „JIKA“ gaminiai. Vonios kambario įrengimas – tai sprendimas ne vienam dešimtmečiui, gal net ir visam gyvenimui. Priešingai negu miegamojo arba svetainės atnaujinimas, esminiai vonios kambario ar tualeto patalpos pakeitimai reikalauja didelių statybos darbų. Todėl, prieš pradėdami šiuos darbus, kurių metu bus kuriamas visiškai naujas vonios kambarys ar atnaujinamas dabartinis, turėtumėte gerai apgalvoti visus savo reikalavimus šiai patalpai ir tai, kaip ji bus naudojama. Tik po to reikėtų rinktis keramines plyteles, baldus, čiaupus ir kitus reikmenis. Neskubėkite ir skirkite pakankamai laiko optimalių formų ir spalvų deriniams pasirinkti.

Ką rinktis: vonią ar dušo kabiną?

Iki šiol vonios kambarys buvo tiesiog neįsivaizduojamas be vonios, tačiau šiuolaikiniai vonios kambarių interjero projektai pirmiausia akcentuoja praktiškumą, o įranga pasirenkama atsižvelgiant į esamą erdvę. Jeigu jūsų vonios kambarys pakankamai didelis, tuomet galite rinktis patogią ir erdvią vonią, galbūt su masažo funkcijomis. Kurgi dar jūs galėsite pasvajoti, atsipalaiduoti ar pasisemti naujų idėjų ir įkvėpimo? Be abejo, gera vonia visada buvo vonios kambario karalienė!
Tačiau jeigu jūs skaičiuojate kiekvieną centimetrą arba galvojate apie senyvo amžiaus žmonių, kurie naudosis vonios kambariu, saugumą, tuomet žymiai patogesnis variantas yra moderni dušo kabina su įrengta sėdyne. Netgi didžiulės dušo kabinos gali sutaupyti papildomos vietos, kur galima pastatyti, pavyzdžiui, bidė arba dar vieną praustuvą, kad gausesnių šeimų nariams nereikėtų rytais laukti eilėje prie vonios kambario durų. Nesvarbu, ką galų gale jūs pasirinksite, abiem atvejais JIKA pasiūlys jums po kelis sprendimų variantus.
Be to, reikia pažymėti, kad stiklas yra padengtas specialia labai lengvai valoma „JIKA perla Glass“ danga. Norėdami pailginti „JIKA perla Glass“ dangos tarnavimo laiką, naudokite specialiai vonios sienelėms ir dušo kabinoms sukurtas valymo priemones. Mes rekomenduojame priemonę „Clean All“: valykite ja stiklo paviršių reguliariai – ne rečiau kaip kartą per mėnesį. Ši priemonė lengvai pašalina kalkių, muilo ir kitokių medžiagų apnašas. Kondicionierius kruopščiai nuvalo, dezinfekuoja stiklo paviršių ir iš dalies atnaujina „JIKA perla GLASS“ dangos savybę atstumti vandenį, taip pailgindamas šių funkcinių dangos savybių veikimo laiką. Šitaip prižiūrėdami stiklo paviršius, galėsite daugelį metų džiaugtis jų idealia švara ir spindesiu.

Klozetas vonioje?

Projektuojant naują vonią, reikia priimti svarbų sprendimą: ar klozetą įrengti atskiroje patalpoje, ar tiesiog vonios kambaryje? Abu variantai turi savo pliusų ir minusų. Jeigu galite apsieiti be atskiro klozeto su mažu praustuvu nedidelėje patalpoje ir nusprendžiate įrengti klozetą bendrame vonios kambaryje, bendras patalpos vaizdas, be jokios abejonės, bus erdvesnis ir prašmatnesnis. Be to, vonios kambaryje atsiras papildomos vietos, kurią galėsite panaudoti, pavyzdžiui, pastatydami bidė arba vonią. Visuose naujos statybos namuose dabar įrengta tinkama vonios kambario ventiliacija, taigi dėl klozeto vonios kambaryje neturėtų kilti jokių problemų. Kita vertus, kai vonios kambarys yra užimtas, kitas šeimos narys galėtų pasinaudoti atskiroje patalpoje esančiu klozetu.

Ką pasirinksite?

„JIKA“ vonios kambariui skirti komplektai siūlo įvairiausias klozetų ir klozetų derinių rūšis: vadinamąjį itališką variantą – ant žemės pastatomą klozetą, arba kabinamą ant sienos klozetą. Šie skirtumai akivaizdūs, tačiau jų yra ir daugiau: įvairūs klozetų variantai skiriasi pagal matmenis, nuotako angos sujungimus, reikalingą sienos laikomąją galią.
Įrengiant pakabinamą ant sienos arba „itališko tipo“ klozetą naujos statybos pastatuose esančiuose vonios kambariuose, galima sutaupyti vietos, paslepiant bakelį nišoje, masyvios sienos viduje. Blokinių namų gyventojams, kurie nori atnaujinti savo mažus vonios ir tualeto kambarius, puikiai tiks ant sienos kabinamiems klozetams skirti potinkiniai moduliai. Šiuos modulius labai paprasta įrengti tuose vonios kambariuose, kuriuose yra ventiliacijos stovai su visais reikalingais vamzdžiais ir nuotako angomis. Naudojant reguliuojamus šoninius tvirtinimus, klozetus galima įrengti vietose, kurių plotis yra nuo 800 iki 1100 mm. Augalotiems vyrams taip pat nėra ko jaudintis, nes ši santechnika išlaiko net iki 400 kg svorį! Pagal jūsų poreikį galima sureguliuoti ir klozeto aukštį.

Įkvėpimas ir idėjos